Make your own free website on Tripod.com

Arena Fitness Center

Palestra juaj

The Arena Fitness Center | Gymi | Fitness | Ambienti-Foto | Aerobia | Estetika | Dietat | Objektivi | Stafi | Programe | Adresa

Palestrat

Dy fjalė pėr palestrat.

 

Pėrpara se filloni njė aktivitet fizik, gjėja e parė qė duhet tė bėni ėshtė ti vėni njė objektiv vetes suaj ,pėr kohen ,programin dhe fazat pėrgatitore. Mė pas zgjidhni vendin ku do te ushtroheni.

Kėtu duhet tė bėni shum kujdes , zgjidhni pėrherė aty ku ju leverdis mė shumė. Leverdia nuk qėndron vetėm tek Leku ,sigurisht qė edhe ai eshte njė elementi i rėndėsishėm. Zgjidhni njė palester e cila te pėrmbush kėrkesat tuaja ,tė ketė tė gjitha paisjet e fundit , tė ketė instruktore tė afte dhe ne lartesine e duhur ,tė jet

sa mė afer banesės suaj ,tė ketė ēmime tė arsyeshme ,oraret tė jenė sipas kėrkesave qė ju keni ,klientela tė jetė e zgjedhur, ambienti tė jete i kėndshėm me ndriēim dhe muzike ,higjena te jete ne maksimum ,parkingu ,..etjer. Zakonisht nė palestrat e medha mungon kujdesi i vazhdueshem ,duke qenė me siperfaqe te madhe instruktorėt nuk mund tju ndjekin hap pas hapi. Ndėrsa nė palestrat jo shum tė mėdha kjo gjė nuk ndodh sepse , instruktori do ju ndodhet pėrhere prane me vėzhgimin e tij. Kėshtu qė edhe stervitja do jete mė e forte dhe e pėrqėndruar.

Enter supporting content here